ابزار هدایت به بالای صفحه

ابزار وبمستر

مترجم سایت

اهمیت فیبر و تقسیم بندی انها - رزمی و بدنسازی
رزمی و بدنسازی
کیو کشین و بوکس و ... همه رشته های رزمی و بدنسازی
باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن
Wpulse.irفیبر های خوراکی در واقع بخش غیر قابل هضم غذاهای گیاهی هستند که از سیستم گوارش بدون تغییر عبور می کنند اما به علت کند کردن سرعت عبور غذا باعث افزایش احساس سیری و موجب کنترل وزن می شود و ریسک ابتلا به سرطان روده و دیابت را کاهش می دهند و افزایش سطح گلوکز خون در غذاهای حاوی فیبر بیشتر با سرعت کمتری صورت می گیرد که به نوبه خود منجر به کمتر شدن ترشح انسولین و ذخیره چربی می گردد .

 

تقسیم بندی فیبرها :

فیبر ها به دو نوع محلول و غیر محلول در آب تقسیم بندی می شوند . نوع اول در انحلال با آب به یک ژله نرم تبدیل می شوند و در حبوبات برخی میوه ها و سبزیجات یافت می شود و موجب کاهش سرعت عبور غذا از روده ها , جذب گلو کز و همچنین جذب کلسترول می شوند .


برای خواندن کامل مطلب به ادامه مطلب برویداما فیبر های غیر محلول باعث حجیم شدن دفع و کنترل PH و اسیدیته روده ها و تنظیم حرکت روده ها می شوند و از یبوست جلو گیری می کنند و در پیشگیری و درمان چاقی و سرطان روده موثرند منابع فیبر های نامحلول دانه های کامل سبوس , پوست میوه ها و سبزیجات ریشه ای و برنج قهو ه ا می باشند . البته فیبر ها در تقسیم بندی به انواع قابل تخمیر در روده هم دسته بندی می شوند که اغلب فیبر های محلول را شامل می شود . مصرف فیبر برای بزرگسالان 20 تا 25 گرم در روز توصیه می شود برای کودکان سن به اضافه 5 گرم مناسب است . البته مصرف فیبر باعث کاهش جذب مواد معدنی و ویتامینها هم می شود که برای افراد سالم مشکل ساز نیست . 

سه‌شنبه 10 اردیبهشت‌ماه سال 1392 :: 02:31 ب.ظ
.: آموزش رزمی و بدنسازی به صورت تصویری و کلیپ های دیدنی :.
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل