ابزار هدایت به بالای صفحه

ابزار وبمستر

مترجم سایت

برنامه تمرین بدنسازی برد پیت - رزمی و بدنسازی
رزمی و بدنسازی
کیو کشین و بوکس و ... همه رشته های رزمی و بدنسازی
باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن
Wpulse.irاگر اهل تماشای فیلم باشید، حتما تا بحال متوجه شده اید که برخی بازیگران، برای هر چه قویتر بنمایش گذاشتن شخصیتشان، مشقتهای روحی و جسمی فراوانانی را تحمل می کنند. "رابرت د نیرو" در فیلم "ریجینگ بول" و "چارلیز ترون" در فیلم "مانستر"، نمونه هایی از این تغییرات چشمگیر بدنی هستند.


ما بدنسازان و علاقمندان به تناسب اندام، بیشتر مشتاق ظاهری عضلانی و تراشیده هستیم. اغلب ما، هنگامیکه از سالن سینما و تماشای فیلمهایی مثل "راکی" و "رمبو" و بازیگرانی همچون "سیلوستر استالونه" خارج می شویم، بیش از آنکه به خود فیلم بپردازیم، درباره بدن بازیگر صحبت می کنیم.

استالونه را بخاطر حفظ ظاهر بدن استثناییش، سالها است که می شناسیم، با اینحال، تغییرات بدنی شگفت انگیز دیگری را هم، مثل بدن تراشیده "ادوارد نورتون" در فیلم "امریکن هیستوری ایکس" و "کریستین بیل" در آخرین فیلم "بتمن"، دیده ایم. اما برجسته ترین بازیگر از نظر داشتن بدنی فوق العاده متناسب در میان ستاره های هالیوود، چهره محبوب خانمها، آقای "برد پیت" است.

● برد پیت

بدن برد پیت، اولین بار، در فیلم "فایت کلاب"، هنگامیکه لباسش را برای درگیری با "تایلر دردن" درآورد، مورد توجه عموم قرار گرفت. پیت، بدنی فوق العاده عضلانی و آماده را بنمایش گذاشت. در مصاحبه های پیش از نمایش فیلم، وزن بدن پیت در طول فیلمبرداری، ۱۵۰ تا155 .پوند (۶۸ تا ۷۰ کیلوگرم) و چربی بدنش، ۴ تا ۵ درصد اعلام شد. این اعداد، اصلا دور از واقعیت نیستندبرای خواندن کامل به ادامه مطلب بروید

 

 
چند سال بعد هم، "بردفورد" (نامی که یکی از دوستانش بر او گذاشته است)، ما را با شخصیت "مایک کولی" در فیلم "اسنچ" "گای ریچی" تحت تاثیر قرار داد؛ با حدود ۱۵ پوند (حدود ۷ کیلوگرم) اضافه وزن که آشکارا، بدون چربی و عضله خالص بود.

پس از آن هم، با بازی نقش "آشیل" در فیلم "تروی"، وضع بدنی بهتری را نمایش داد. با شرح این تاریخچه، پرسشی به ذهن می رسد؛ برد پیتی که هرگز واقعا بعنوان ستاره خوش هیکل فیلمهای اکشن شناخته شده نبود، چگونه بدنش را تبدیل به یکی از تحسین برانگیزترین بدنهای جهان کرد؟

پاسخ ساده است: با کمک متخصصان بدنسازی، طراحی یک برنامه کارآمد تمرینی و به همراه یک رژیم سالم غذایی!

● برنامه تمرین

آنچه در ادامه مطالعه می فرمایید، برنامه ای است که برد، در طول دوره آمادگی برای فیلم فایت کلاب، انجام می داد.

▪ پس از گرم کردن:

برای هر تمرین، ۳ ست ۱۵ تکراری انجام و حداکثر وزن ممکن برای این تعداد انتخاب می شد. این شیوه، برای آغاز کار، ایده آل است. حتما افراد زیادی را دیده اید که هر روز، ساعتهای متمادی، بدون کسب کمترین نتیجه ای، به تکرار همان برنامه های بی فایده پیشین خود مشغول هستند. مهمترین نکته ای که باید به خاطر داشت، انجام ۱۵ تکرار نیست، بلکه کسب حداکثر نتیجه از هر یک از آن ۱۵ تکرار است. عضلات باید در طول تمرین، کاملا تحریک شوند. سیزدهمین، چهاردهمین و پانزدهمین تکرار، باید نبرد مرگ و زندگی باشند. طی این تکرارهای آخر، باید با وزنه بجنگید. همین تکرارهای آخر هستند که تارهای عضلانیتان را وادار به قویتر و حجیمتر شدن می کنند!

▪ تمرینهای هوازی:

چون پیت از نظر بدنی، اکتومورف است و بطور طبیعی، چربی کمی دارد، فقط یک روز در هفته به تمرینهای هوازی می پرداخت. در عوض، تمرینهای باوزنه اش را با سرعتی بیشتر و مدت استراحت فقط ۶۰ ثانیه بین هر دو ست، انجام می داد.

درصورتیکه فردی، از نظر بدنی، در دو گروه دیگر (مزومورف: حجیم، اما عضلانی، یا اندومورف: چاق و پرچربی) قرار بگیرد، مدت و تناوب تمرین هوازیش در طول هفته باید به تناسب تغییر کند. در مقایسه با مزومورفهایی مثل باب سپ (رزمی کار و هم بازی "ادم سندلر" در فیلم "لانگست یارد")، اکتومورفهایی مثل برد پیت، به تمرینهای هوازی کمتری نیاز دارند.

▪ تغییر برای نقشهای مختلف:

هنگام آماده شدن برای بازی در نقشهای مایک کولی در فیلم اسنچ و آشیل در فیلم تروی، که مستلزم افزایش حجم عضلانی بودند، تغییراتی در برنامه برد پیت داده شد.

اصل برنامه که در ادامه خواهد آمد، به گونه ای است که برای تبدیل شدن به برنامه افزایش حجم، کافی است وزن وزنه ها افزایش و تعداد تکرارها، به ۱۰ تا ۱۲ بار کاهش یابند. مدت زمان استراحت بین هر دو ست، همان ۶۰ ثانیه، باقی خواهد ماند.

▪ تقویت پا:

هنگامیکه پیت، پیراهنش را در فیلم اسنچ درآورد، تغییر حجم عضلانیش، کاملا آشکار بود! با اینحال، بازی در نقش آشیل، مستلزم پوشیدن پوششی شبیه دامن و به نمایش گذاشتن پاهایی قوی بود. در فیلمهای قبلی، تقویت پا، اهمیتی نداشت.

برای ساختن چنین پاهایی که کاملا واجد استانداردهای ورزشی بودند، برد از همان الگوی ست و تکرار بالاتنه اش پیروی کرد. او، تمرینهایی مثل جلوپا دستگاه، پشت پا، اسکوات (که یک هفته در میان، با پرس پا عوض می شد) و ساق پای ایستاده و نشسته را انجام می داد.

● برنامه غذایی

اگر برنامه تمرینی فوق، با یک رژیم غذایی سالم همراه شود، نتیجه، بدنی عضلانی، ورزیده و خشک (بدون چربی) خواهد بود. رژیم غذایی برد در طول بدنسازی پیش از فیلمبرداری، مثل رژیم مسابقه، کم هیدرات کربن، کم چربی و پر پروتئین بود.

گنجاندن مقدار زیادی سبزیجات، از قبیل کلم بروکلی، اسفناج و کاهو در برنامه غذایی، حائز اهمیت است. گوشت قرمز بی چربی، مرغ و بوقلمون، از بهترین منابع تامین پروتئین لازم برای چنین برنامه تمرینی هستند. مجموعه مکملهای مناسب هم، انواع پروتئین وی، کریتین مونوهیدرات، مولتی ویتامین و یک نوع چربی سوز می باشند.

● خاتمه

اکنون دیگر شیوه بدنسازی یکی از ستاره های هالیوود را می دانید. اگر تا بحال حسرت چنان هیکلی را می خوردید، دیگر از چگونگی ساختن آن، آگاه شده اید. تنبلی را کنار بگذارید و دل به برنامه تمرینیتان بدهید

جمعه 17 خرداد‌ماه سال 1392 :: 01:18 ب.ظ
.: آموزش رزمی و بدنسازی به صورت تصویری و کلیپ های دیدنی :.
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل