ابزار هدایت به بالای صفحه

ابزار وبمستر

مترجم سایت

کتاب تکواندو و تمرینات آن - رزمی و بدنسازی
رزمی و بدنسازی
کیو کشین و بوکس و ... همه رشته های رزمی و بدنسازی
باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن
Wpulse.ir


نوشته ی : هی ایل چو


ترجمه : ژاله پویان

انتشارات بوستان

 لیتوگرافی فرا اندیش

چاپ : به اوران

تیراژ : 2500 نسخه

نوبت چاپ : دوم 1388

قیمت : 3800 تومان

این کتاب اثر گرانبهایی از استاد بزرگ تکواندو آقای « هی ایل چو » می باشد.

 ایشان از قدرت وسرعت پای بالایی بر خوردار بودند و دارای مقام های بسیاری در مسابقات مختلف میباشند.

در ابتدای این کتاب تمریناتی برای گرم کردن وافزایش انعطاف بدن و بالاخص افزایش انعطاف پا بیان شده است.

در این قسمت پس از تمریناتی که بر روی زمین انجام یپذیرد استاد تمریناتی را معرفی کرده اند که برای اجرای آن ها یک صندلی(ترجیحا صندلی آشپز خانه) نیاز است.

پس از این قسمت استاد طریقه تمرین روی کیسه ی بوکس و چگونگی انجام تکنیک های پا و دست را بر روی کیسه به روایت تصویر توضیح داده اند.

بعد از آن استاد برخی از وسایل تمرینی که در باشگاه به کار میبرند را معرفی کرده و چگونگی تمرین با آن ها را به همراه تصویر توضیح داده اند در این قسمت چگونگی افزایش قدرت دست به منظور شکستن اجسام سخت را نیز متذکر شده و وسیله ای برای تمرین افزایش قدرت دست معرفی کرده اند ، این وسیله بسیار ساده میباشد و از یک تخته چوب به ابعاد 5 در 10 که با طنابی به ضخامت 1/25 سانت تماما  بسته شده ساخته شده است

سپس ایشان نحوه ی اجرای تمرینات ضربه زدن به هدف را بر روی  « میت »شرح داده است.

بعد از آن چگونگی  تمرین با میله - میله ای که با فاصله ی چند سانتیمتر از دیوار به صورت افقی به دیوار متصل است -  را یاد آور شده اند که میتوان از این تمرین برای حفظ تعادل برای مبتدیان در هنگام اجرای ضربات یا گرم کردن پاها قبل از ورود به کلاس استفاده کرد.

استاد بعد این قسمت یک برنامه تمرینی بدن سازی ارائه کرده اند ونحوه ی اجرای آن به وسیله ی وسایل بدن سازی را توضیح داده اند که افرادی که به باشگاه بدن سازی میروند میتوانند از آن استفاده نمایند.

استاد سپس در مورد مبارزه چندی توضیح داده و نحوه ی اجرای ضربات مشت در تکواندو را به همراه تصویر شرح داده و بعد به مقوله ی تکنیک های لگد زدن پرداخته اند

ایشان در این قسمت چندی از تکنیک های دفاع و اجتناب از ضربات دست و پا و نیز برخی از تکنیک های ترکیب ضربات را نیز آورده اند.

در پایان ایشان تصاویری از مسابقات خویش قرار داده و با چند نمونه نمایش قدرت وشکستن تخته کتب را به پایان برده اند

این کتاب برای هنر جویان هنر های رزمی میتواند بسیار مفید واقع شود.

چهارشنبه 7 آبان‌ماه سال 1393 :: 12:08 ب.ظ
.: آموزش رزمی و بدنسازی به صورت تصویری و کلیپ های دیدنی :.
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل