ابزار هدایت به بالای صفحه

ابزار وبمستر

مترجم سایت

آخرین اثر پدر کیوکوشین کاراته در ایران - طریقت کیوکوشین - رزمی و بدنسازی
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
رزمی و بدنسازی
کیو کشین و بوکس و ... همه رشته های رزمی و بدنسازی
باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن
Wpulse.ir
کتاب طریقت کیوکوشینمدیر مسوول نشر علم‌ و حرکت از چاپ کتابی در حوزه ورزش‌های رزمی با عنوان « روش کیوکوشین» خبر داد.
روبن شاهوردیان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار داشت: کتاب «طریقت کیوکوشین» اثر بنیانگذار کیوکوشین کاراته، «ماسوتات سو اویاما» به ارایه اصل فلسفه کیوکوشین کاراته، نه تنها در قالب جسمانی آن، بلکه در حوزه روح و روان و دیدگاه مولف کتاب و بنیانگذار این رشته می‌پردازد. 

وی تصریح کرد: این اثر در چاپ سوم خود و با هدف افزایش ویژگی‌های مثبت ورزش‌های رزمی در میان مخاطبان که بخش خاصی از جامعه و به ویژه ورزشکاران این رشته ورزشی را شامل می‌شود، به چاپ رسیده است. 

وی ادامه داد: مولف در این اثر، خودسازی روان را در اولویت قرار داده، اصل و ریشه کیوکوشین را پرداختن به روح و روان آدمی بیان کرده و ویژگی‌های انسانی متعالی بودن را برشمرده است. 

وی اضافه کرد: به اعتقاد «ماسوتات سو اویاما» که به سوسای اویاما نیز شهرت دارد، کیوکوشین به شما این امکان را می‌دهد تا با سا‌ل‌ها تمرین، خودسازی جسمی و ریاضت‌های جسمی و روحی به درونی پاک و ذهنی آماده دست پیدا کنید و این امر تنها با دربرگیری و اجرای منش‌های اخلاقی به ثمرخواهد رسید. 

وی افزود: مولف در این اثر، بخش‌ها یا فصل بندی‌های جالب توجهی را قرار داده است که در ابتدا با تعیین هدف آغاز می‌شود و در ادامه پشتکار و شهامت را در برمی‌گیرد و پس از آن ادب و نزاکت را به عنوان لازمه موفقیت بیان می‌کند. 

وی ادامه داد: مبحث والدین، یکی از فصل‌های قابل توجه در این کتاب است که حتی اخلاق و احترام به والدین را برای موفقیت ورزشکاران بیان می‌کند و پس از آن عشق و ازدواج و ارتباط آن با کیوکوشین را آورده شده است. حفظ پول تنها در حد معقول نیز از دیگر فصل‌های کتاب به شمار می‌رود و آزادی؛ حقیقت نهایی و اهمییت امروزی کاراته نیز از دیگر فصل‌های این اثر به شمار می‌ورند. 

سوسای اویامابه اعتقاد وی، اگر جوانان و مخاطبان این رشته ورزشی بخواهند موفقیتی همیشگی و نامی جاودانه از خود باقی گذارند، باید تفکر استادانی مانند سوسای اویاما را چراغ راه خود قرار دهند تا به کمک کیوکوشین کاراته و منش‌های اخلاقی، به این مهم دست پیدا کنند. 

ماس اویاما دان 10 و مبتکر کیوکوشین کاراته است. وی در سال 1923 در جنوب غربی کره جنوبی متولد شد و در سن 9 سالگی به فراگیری هنرهای رزمی پرداخت. در سن 15 سالگی پدرش وی را به ژاپن فرستاد تا در مؤسسه هواپیمایی جوانان یاماناشی به تعلیم بپردازد. وی در سال 1947 موفق شد تمامی قهرمانان کاراته ژاپن را شکست دهد. در سال 1948 ماس اویاما تصمیم گرفت به تنهایی در کوهستان به تمرین بپردازد.

استاد اویاما مؤلف چندین کتاب کاراته نیز هست. «کاراته چیست؟»، «این کاراته است» و «کاراته پیشرفته» و همچنین «طریقت کیوکوشین» آخرین کتاب‌های وی به شمار می‌روند که درباره مهمترین جنبه‌های فلسفی و اخلاقی کیوکوشین کاراته نگاشته شده‌اند. 

سوسای ماسوتاتسو اویاما سرانجام در 73 سالگی (1996 میلادی) و پس از 63 سال زندگی آمیخته با ریاضت در هنرهای رزمی، به علت ابتلا به سرطان ریه، در گذشت.

کتاب «طریقت کیو کوشین» از سوی نشر علم و حرکت در شمارگان 2200 نسخه، 144 صفحه و قیمت 30 هزار ریال منتشر شده است.
برای خرید کتاب میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید .
چهارشنبه 7 آبان‌ماه سال 1393 :: 12:14 ب.ظ
.: آموزش رزمی و بدنسازی به صورت تصویری و کلیپ های دیدنی :.
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل