ابزار هدایت به بالای صفحه

ابزار وبمستر

مترجم سایت

پدر کیوکوشین ایران - رزمی و بدنسازی
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
رزمی و بدنسازی
کیو کشین و بوکس و ... همه رشته های رزمی و بدنسازی
باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن باشگاه بیلیارد و اسنوکر مدائن
Wpulse.ir

یوسف شیرزاد بنیانگذار کیوکوشین کاراته در ایران در کنار سوسای اویاما موسس سبک کیوکوشین


کانچو یوسف شیرزاد مؤسس مکتب کاراته شیرزاد، بنیانگذار سبک کیوکوشین کاراته در ایران، بنیانگذار و رئیس سازمان جهانی شیرزاد کیوکوشین ( شین ذن کاراته) و سمبل یا پدر کیوکوشین کاراته ایران، تنها پیشکسوت و استاد کاراته در ایران است که هم در کاراته کنترلی و هم سبک آزاد متخصص و صاحب نظر است . وی در هر دو رشته مدارج ترقی را پیموده و به عضویت تیم های ملی در هر دو سیستم در آمده و عنوان های بسیاری در سطح ایران و جهان به دست آورده است .کانچو شیرزاد در طی سالها فعالیت در کیوکوشین که خود آن را به ایران آورده اشت ، شاگردان بزرگی را پرورش داده که هریک از آنها استادانی به نام در این رشته محسوب می شوند. کانچو شیرزاد به اصول خود در کیوکوشین به حدی پایبند است که پس از سالها، هرگاه نامی از استادان خود می آورد، با احترام از آنها یاد کرده و به شاگردی آنها افتخار می کند و به پیشکسوتان این رشته نیز به دیده احترام نگریسته و به آنها ارج می نهد.

  

کانچو شیرزاد متولد 11 دی ماه سال 1328 ( اول ژانویه 1950) در سن 12 سالگی به ورزش کشتی، بوکس و کشتی کج روی آورد. در سن 14 سالگی کاراته را نیز نزد استاد اعظم ابوطالب ماشین چیان در باشگاه کاخ جوانان سابق شروع کرده و در سن 19 سالگی با توافق استاد اعظم ماشین چیان با در جه کمربند قهوه ای با استاد اعظم فرهاد وارسته بنیانگذار سبک (کان ذن ریو) آشنا و به تمرینات خود در محل باشگاه لشکر یک گارد زیر نظر ایشان ادامه دهده و تا سال 1355 افتخار شاگردی این دو استاد بزرگ را داشته است. از سال 1352 که فدراسیون کاراته ایران تأسیس شد، به عضویت اولین تیم ملی کاراته ایران در آمده و به مدت 3 سال در عضویت این تیم بوده است. ضمناً قبل و بعد از تأسیس فدراسیون کاراته، در مسابقات مختلف داخلی و مسابقات بین المللی کاراته سال 1354 که بیش از 40 کشور در آن شرکت داشتند شرکت نموده و مقام هایی را کسب نموده است.

پس از گذشت بیش از 12 سال فعالیت در ورزش رزمی و با توجه به آشنایی و تجارب کاملی که در ورزش های کشتی، بوکس، دفاع شخصی و همچنین ورزش های رزمی چینی ، کره ای و ژاپنی به دست آورده در تاریخ 16 اردیبهشت 1352 در سن 24 سالگی مکتب کاراته شیرزاد را با تکیه بر تجربیات غنی خود، در مدرسه مکتب نوبخت بنیان نهاد. به دلیل اینکه هیچ گونه تعصب و گرایشی نسبت به هیچ سبک خاصی نداشت ، روشی را که در مکتب خود تدریس می کرد به عنوان راه و روش کاراته یا کاراته دو نامگذاری نموده بود.

 کانچو شیرزاد با مشاهده فیلم اولین دوره مسابقات سبک کیوکوشین کاراته که در سال 1975 تحت عنوان « بزرگان کاراته » معروف شده بود با استاد اعظم ماسوتاتسو اویاما بنیانگذار کیوکوشین کاراته در ژاپن آشنا شده و پس از گذراندن دوره های ویژه ( اوچی دیشی) و آزمونهای مخصوص با دریافت کمربند سیاه ( دان 3) نمایندگی سبک کیوکوشین کاراته در ایران را کسب کرد. از آن پس به طور منظم حداقل سالی دوبار در اردیبهشت و آبان ماه هر سال به ژاپن سفر کرده و با سوسای اویاما تمرین می نمودند.

 در سال 1979 اولین تیم ملی کیوکوشین ایران را تشکیل داده و در دومین دوره مسابقات جهانی که در توکیو برگزار شد با 4 ورزشکار حضور یافتند که اعضاء این تیم عبارت بودند از : 1- بهروز شیرزاد 2 – مرحوم سیامک شیرزاد 3 – خسرو شیرزاد 4 – مسعود همایونپور ، هدایت این تیم نیز به عهده شخص کانچو شیرزاد بود. تا قبل از فوت سوسای اویاما که در 6 اردیبهشت 1373 (26 آوریل 1994) اتفاق افتاد به طور تنگاتنگ و صادقانه با ایشان همکاری داشتند.

ده روز پس از فوت سوسای اویاما در تاریخ 16 اردیبهشت 1373 ( 6 می 1994) نام مکتب کاراته خود را که در سطح کشور به طور گسترده فعالیت داشت به نام جهانی سازمان بین المللی شیرزاد کیوکوشین ( شین ذن) تغییر داده و سبک خود را به دنیا معرفی و کلیه تجربیاتش در ورزشهای رزمی را در اختیار مشتاقان کاراته حقیقی قرار داد و اکنون نیز نمایندگان این سازمان در ایران و سایر کشور های جهان به بسط و گسترش این سبک مشغولند. در کشور ایران مسئولیت این سبک به عهده شیهان انصاری می باشد. از این رو تمامی استادانی که در سبک های مختلف آزاد ( شاخه های کیوکوشین) در ایران فعالیت می کنند، یا از شاگردان ایشان و یا اینکه شاگرد شاگردان ایشان محسوب می شوند.

چهارشنبه 7 آبان‌ماه سال 1393 :: 12:18 ب.ظ
.: آموزش رزمی و بدنسازی به صورت تصویری و کلیپ های دیدنی :.
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل